اندازه گیری لباس سگ

چطور یک سگ را برای انتخاب لباس مناسب اندازه گیری کنیم؟

لباس‌های جذابی برای سگ ها وجود دارد که بسیاری از آن‌ها علاوه بر زیبایی کارآمد هم هستند؛ مثلا گرم نگه داشتن حیوان. برای اینکه سگ شما در پیاده روی‌ها راحت و ایمن باشد‌، مهم است که لباس‌های او کاملا به اندازه باشند؛ زیرا لباس‌های خیلی تنگ‌، جلوی جریان خون در بدن او را می‌گیرد و لباس‌های خیلی گشاد نیز احتمال افتادن از بدن حیوان یا پیچیدن به دست و پایش را دارد!

تمام چیزی که برای اندازه‌گیری سگ‌تان نیاز دارید، یک متر نرم و یک وسیله برای یادداشت اندازه‌ها است.

مراحل اندازه‌گیری

۱ . تعیین اندازه خط بالایی بدن سگ

این اندازه از گردن شروع می‌شود و تا ابتدای دم او ادامه دارد.

برای انتخاب سایز مناسب سوییشرت و یا کت برای سگتان، می‌توانید از جدول زیر کمک بگیرید:

اندازه ی تقریبی (سانتی متر) سایز مرتبط
۱۶ XXS  بسیار کوچک
۲۱٫۵ XS  کوچک
۲۸ S  نسبتا کوچک
۳۳ M  متوسط
۳۸ L  بزرگ
۴۳ XL  خیلی بزرگ

۲٫ اندازه گیری قسمت زیرین سینه

از بالای سینه‌ی سگ (ابتدای گلو در جلوی بدن) اندازه‌گیری را شروع کنید. متر را از بین پاهای جلویی عبور دهید و تا انتهای قفسه سینه را اندازه‌گیری کنید.

نکته قابل توجه این است که سگ‌هایی با قد بلند مانند نژادهای: داکس هوند‌ها ، بست هوندها و کورگی‌ها، احتمالا به ژاکت‌هایی مخصوص با طول زیر سینه ی بلندتری نیاز دارند. در غیر اینصورت، ژاکت تمام طول بدن آن‌ها را نمی‌پوشاند و آن‌ها به طور کامل گرم نخواهند شد.

 (این اندازه‌گیری برای انتخاب تیشرت مناسب نیز کاربرد دارد)

۳٫ اندازه گیری قطر سینه برای اطمینان از مناسب بودن سایزِ بندِ دورِ سینه

اندازه گیری را دقیقا از پشت پاهای جلویی سگ شروع کنید و دور تا دور قفسه ی سینه را اندازه بگیرید .

اندازه گیری این قسمت ، اهمیت زیادی برای سفارش و یا دوختن لباس برای سگتان دارد ؛ همچنین این اندازه گیری برای انتخاب افسار ( سینه بند ) مناسب نیز کار آمد است .

۴٫ اندازه گیری دور گردن برای یقه یا شالگردن مناسب

دور گردن سگ را اندازه بگیرید و مطمئن شوید که متر را خیلی نکشیده‌اید. این اندازه‌گیری را از بالای سینه سگ انجام دهید. (می‌توانید به اندازه دو انگشت گشادتر نیز در نظر بگیرید). این اندازه‌گیری برای یقه خیلی مهم است، زیرا در صورت تنگ بودن، امکان آسیب دیدن ” نای ” سگ و یا قطع شدن جریان هوا برای او وجود دارد.

۵ . اندازه‌گیری دور سر و زیر گردن سگ برای انتخاب کلاه مناسب

متر نرم را جلوی گوش‌های سگ قرار دهید و از دور فک‌ها به پایین بیاورید. (اگر قرار است کلاه به سوییشرت وصل باشد، نقطه میانی دو گوش تا ابتدای گردن را نیز اندازه‌گیری کنید تا مطمئن شوید که طول پارچه کافی است).

نکته: اگر خودتان قصد دوختن سوییشرت برای سگ را دارید، توجه کنید که برای گوش‌هایش جای مناسب را در نظر گرفته باشید زیرا سگ‌ها دوست ندارند که گوش‌هایشان به سرشان بچسبد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *