طراخی و ساخت بازی کامپیوتری

چطور بازی کامپیوتری بسازیم؟

طراخی و ساخت بازی کامپیوتری

شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که به انواع بازی کامپیوتری علاقه دارید و زمان زیادی صرف بازی‌های کامپیوتری می‌کنید؟ هر روز بازی‌های کامپیوتری جدیدتری با تکنیک و رویکرد خاصی وارد بازار می‌شود. ممکن است در حین انجام یک بازی به این فکر افتاده باشید که اگر این بازی کامپیوتری یک قابلیت دیگر داشت، کامل بود.

ابزارهای زیادی طراحی شده‌اند که به شما این امکان را می‌دهند تا بازی‌های خودتان را بسازید. با داشتن مقدار کمی دانش در زمینه برنامه نویسی، می‌توانید پا به عرصه طراحی بازی های کامپیوتری بگذارید. موس و کیبورد خود را در دست بگیرید و شروع کنید:

پیدا کردن ابزار طراحی بازی کامپیوتری

بازی‌های کامپیوتری متن محور را انتخاب کنید

اگرچه تعداد افرادی که به بازی‌های بدون گرافیک علاقه ندارند، زیاد نیستند، ولی این نوع بازی‌های کامپیوتری راحت‌ترین بازی‌ها برای طراحی و ساخت هستند. بازی کامپیوتری متن محور بیشتر بر روی داستان، ماجراجویی که با داستان ترکیب شده است، معما و اکتشاف تمرکز دارد. سه گزینه قابل توجه وجود دارد:

  • ابزار Twine برای استفاده در مرورگر شما، بسیار سریع و ساده است.
  • StoryNexus و Visionaire گزینه‌های بازی بسیار زیاد دیگری به همراه عکس‌های آماری به بازی‌ها اضافه می‌کنند.
  • Inform7 قوی‌ترین ابزار با یک جامعه بزرگ از حمایت کنندگان است.

یک بازی دو بعدی (۲D) بسازید

GameMaker و Stency گزینه‌های بسیار مناسب برای هر زمینه از بازی‌ها هستند و به شما این امکان را می‌دهند بدون اینکه برنامه بنویسید، از برنامه نویسی‌های آماده استفاده کنید.

Scratch ابزار دیگری است که برای جستجوی بازی‌ها می‌توانید در فرآیند طراحی بازی کامپیوتری خود به کار برید.

توانایی خود را در ساخت بازی‌های کامپیوتری ۳ بعدی امتحان کنید

بازی کامپیوتری ۳ بعدی چالش بزرگتری نسبت به بازی کامپیوتری ۲ بعدی برای شما ایجاد می‌کند. بنابراین خودتان را برای یک پروژه بزرگ‌تر و ارزشمندتر آماده گردانید، زیرا باید سخت تلاش کنید. Spark و Game Guru و unity می‌توانند کمک بزرگی برای شما در زمینه ساخت بازی‌های کامپیوتری باشند، بدون اینکه نیاز به برنامه نویسی باشد.

اگر همانطور که اشاره شد، کمی دانش برنامه نویسی داشته باشید یا اینکه شروع کنید به یادگیری اینکه چگونه کد بنویسید، از برنامه بسیار قوی unity کمک بگیرید.

  • اگر می‌خواهید به جای استفاده از برنامه‌های از پیش آماده شده، برنامه خود را طراحی کنید، از برنامه‌های سه بعدی ساز ۳DS Max، Blender و یا Maya استفاده کنید.

یک رویکرد برنامه نویسی سنگین در پیش بگیرید

حتی اگر پیشینه برنامه نویسی داشته باشید، ممکن است برای اولین بازی خود از یکی از موتورهای فوق استفاده کنید. اگر نتوانستید با یکی از ابزار ذکر شده ارتباط برقرار کنید، رویکرد دیگری را امتحان کنید. همه در ابتدای کار دوست دارند که سطوح بالایی از طراحی بازی‌ها را ارائه دهند. اگرچه این خواسته ناممکن نیست ولی نیازمند تلاش بسیار و دانش کافی و نیز تجربه است.

در یک حالت ایده‌آل، سعی کنید بازی‌ها را به جای متن محور بودن، در یک محیط توسعه یافته و یکپارچه مانند Eclipse برنامه ریزی کنید. در این صورت شما می‌توانید هرآنچه که نیاز دارید را در یک پروژه مناسب و به صورت یکجا جمع کنید.

درحالی که می‌توانید تقریبا به هر زبانی که می‌خواهید، بازی برنامه‌ریزی کنید، سعی کنید ابزار قدرتمند C++ را یاد بگیرید زیرا قدرت بسیار زیادی به شما در برنامه‌ریزی بازی به صورت آنلاین می‌دهد.

چطور از اعتیاد به بازی های کامپیوتری جلوگیری کنیم؟

چطور بر خشم حاصل از بازی کامپیوتری کنترل داشته باشیم؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *