حفظ خونسردی در بازی های آنلاین

چطور بازی های آنلاین را با حفظ خونسردی انجام دهیم؟

حفظ خونسردی در بازی های آنلاین

همیشه در ابتدای کار همه می‌گویند که بازی های آنلاین برای تفریح است و فقط قرار است برای داشتن چند دقیقه سرگرمی زمان گذاشته شود. ولی برخی افراد بخصوص نوجوانان، به راحتی در حین انجام بازی عصبی می‌شوند. زمانی که بازی آنلاین به صورت تیمی باشد و یکی از بازیکن‌ها بد بازی کند و یا ضعیف باشد، این افراد شروع به پرخاش کردن می‌کنند و به هم تیمی خود اعتراض می‌کنند.

برخی افراد به هنگام انجام بازی های آنلاین آنچنان داد و بی‌داد راه می‌اندازند که نه تنها اعضای خانواده، بلکه صدای اعتراض همسایه‌ها نیز بلند می‌شود. برخی بازی های آنلاین آنقدر خشن و هیجانی هستند که بازیکنان به سختی می‌توانند هیچگونه هیجانی در هنگام بازی کردن از خود نشان ندهند.

حفظ خونسردی در بازی های آنلاین

صدای دستگاه را قطع کنید

اگر خیلی به بازی های آنلاین علاقه دارید، تا جایی که می‌توانید بازی را بدون صدا انجام دهید و یا حتی صدای آن را قطع کنید. صدا ممکن است برای شما که در حال بازی کردن هستید، جذاب باشد ولی مطمئنا برای اطرافیان شما بسیار عصبی کننده است. اگر زود عصبانی می‌شوید، بهتر است بازی را بدون صدا ادامه دهید. صدای بلند و هیجانی ممکن است آرامش شما را بر هم زده و شما را عصبی کند. در مواقع خطرناک‌تر نیز ممکن است موجب تشنج شود.

دیگر بازیکنان را جدی نگیرید

برخی بازی‌ها ممکن است بیش از یک نفر بازیکن لازم داشته باشد و برخی به یک گروه بازیکن نیاز داشته باشند. ممکن است هر بازیکن از یک شهر و با یک مذهب و عقاید و فرهنگ مختلف باشد. حتی ممکن است ادبیات صحبت کردن بازیکنان یک شهر نیز با هم متفاوت باشد. بنابراین اگر بازیکنی با حرکات و کلام در بازی سعی در عصبی کردن شما دارد، او را جدی نگیرید و به بازی خود ادامه دهید. دائم در ذهن خود تکرار کنید که این فقط یک بازی است و لازم نیست جدی بود. سعی کنید از بازی کردن لذت ببرید.

یک دوست خوب برای بازی های آنلاین پیدا کنید

گاهی بازی های آنلاین به صورت دسته جمعی بسیار لذت بخشند. زمانی که بازی را در کنار یک دوست خوب بازی می‌کنید، اوقات بسیار خوبی را سپری خواهید کرد. باختن در کنار کسی که با شما همراه است، نه تنها ناراحت کننده نیست، بلکه می‌تواند موضوعی باشد که تا ساعت‌ها به آن و نحوه باختنتان بخندید. همین باعث می‌شود به راحتی بتوانید خونسردی خود را حفظ کنید.

بازی را بدون نتیجه رها کنید

همیشه به یاد داشته باشید که هدف از بازی کردن، داشتن اوقات خوش است. چرا زمانی که یک بازی شما را عصبی می‌کند، به ادامه آن اصرار بورزید؟ لازم نیست حتما بازی را تا آخر تمام کنید. عصبی شدن در حین بازی های آنلاین می‌تواند خطرات زیادی به همراه داشته باشد. سکته قلبی یکی از شایع‌ترین خطراتیست که در حین بازی کردن برای جوانان اتفاق می‌افتد. اگر بازی را عصبی کننده می‌بینید، آن را بدون نتیجه رها کنید و بیش از این برای چنین بازی‌ای زمان نگذارید.

همانطور که اشاره شد، دائما با خود تکرار کنید که این فقط یک بازی است و واقعیت ندارد. پس چرا خودمان را برای چیزی که واقعیت ندارد، عصبی کنیم؟!

چطور از اعتیاد به بازی های کامپیوتری جلوگیری کنیم؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *