تغییر سبک زندگی و کاهش وزن

چطور با تغییر سبک زندگی کاهش وزن داشته باشیم؟

تغییر سبک زندگی و کاهش وزن

برخی عادات زندگی به مرور موجب افزایش وزن می‌شوند و ما متوجه آن‌ها نیستیم. زمانی متوجه می‌شویم که می‌خواهیم یک لباس جدید بخریم یا یک دوست قدیمی را پس از مدتی می‌بینیم و او اضافه وزن ما را متذکر می‌شود. در این حالت است که غمگین می‌شویم و نمی‌دانیم برای کاهش وزن چه کنیم. اولین راهی که به ذهن میرسد ورزش کردن و سپس رژیم گرفتن است. اما بیش از هر چیز برای کاهش وزن تغییر دادن سبک زندگی لازم است. باید برخی عادات را به مرور ترک کرد!

تغییر سبک زندگی و کاهش وزن

از خوردن هوا پرهیز کنید

شاید مسخره به نظر برسد ولی برخی کارها باعث می‌شود که شما هوا بخورید و حجم معده خود را با هوا پر کنید. هوای موجود در معده علت اصلی ورم معده و بزرگ نشان دادن شکم می‌شود. با چند روش ساده می‌توان از فرو بردن هوا در معده جلوگیری کرد:

  • از مصرف نوشیدنی‌های کربنات پرهیز کنید، حتی آن‌هایی که رژیمی بوده و مقدار کربنات پایینی دارند.
  • سیگار نکشید زیرا به هنگام دم و فرو بردن نفس، ممکن است هوا وارد معده شود.
  • از مصرف نوشابه‌های گازدار خودداری کنید زیرا گاز نوشابه‌ها یکی از علت‌های اصلی در ورم معده هستند.
  • از جویدن آدامس زیاد خودداری کنید زیرا به همراه قورت دادن آب دهان به هنگام جویدن آدامس، هوای بسیار زیادی وارد معده می‌شود.

خوب نشستن را تمرین کنید

صحیح نشستن به زیبایی اندام شما کمک نمی‌کند و موجب کاهش وزن نمی‌شود اما باعث می‌شود خوش اندام‌تر به نظر بیایید و به مرور به نگه داشتن این ظاهر زیبا عادت کنید. صحیح نشستن و وارد نکردن وزن و فشار بر روی معده، باعث می‌شود به مرور به نشستن صحیح عادت کنید.

زمانی که می‌ایستید، سعی کنید صاف و بدون خم کردن ستون فقرات رو به جلو بایستید. شانه‌ها را به عقب بدهید و شکم خود را به داخل بکشید تا به مرور به این کار عادت کرده و عضله‌های شکم شما تقویت شود.

خواب کافی معجزه می‌کند

خوابیدن به تنهایی قادر به آب کردن چربی و چربی سوزی نیست ولی یک قسمت حیاتی در فرآیند کاهش وزن است. نداشتن خواب کافی موجب می‌شود بدن خسته باشد و در فرآیند چربی سوزی با مشکل مواجه شوید. زمانی که خسته باشید، به سختی می‌توانید خود را برای فعالیت‌هایی در جهت لاغری آماده کنید و ممکن است در زمان خستگی انگیزه خود را از دست بدهید.

هنگاهی که در چنین شرایطی قرار می‌گیرید و بدن شما خسته است، دیگر حوصله کافی برای تهیه غذای مناسب را ندارید و ممکن است به سمت غذاهای پرکالری و چرب کشیده شوید. بنابراین لازم است که خواب کافی و با کیفیت بین ۸ تا ۶ ساعت در طول شب داشته باشید.

حواستان به وزنتان باشد

اگرچه برخی افراد به صورت افراطی کاهش وزن را دنبال می‌کنند و در خانم‌ها نیز این مسئله بسیار پررنگ‌تر است، ولی بهتر است ماهی یک یا دو بار وزن خود را چک کنید و این روند را دائما ادامه دهید تا همیشه از وزن خود آگاه باشید.

لازم نیست هر روز این کار را بکنید و یا هر غذایی که می‌خورید، وزن خود را چک کنید. با این کار فقط استرس و شاید افسردگی را برای خود می‌خرید. بهترین کار این است که ماهی یک بار وزن خود را اندازه بگیرید تا از تغییرات کاهش وزن و یا افزایش وزن خود در اطلاع باشید.

ورزش و تاثیر بی‌نظیر آن در کاهش وزن

اگر زمان کافی دارید و می‌توانید، به یک باشگاه ورزشی بروید تا نتیجه بهتر و اصولی‌تری بگیرید. اگر دوستانی دارید که می‌توانند با شما در این مسیر همراه شوند، حتما این کار را انجام دهید. زیرا نه تنها در کاهش وزن و سلامت بدن شما موثر است، بلکه روحیه شاد و سالمی خواهید داشت و اوقات خوشی با دوستان خود سپری خواهید کرد.

چطور به صورت اصولی چربی سوزی کنیم؟

چطور با ۱۰ دقیقه ورزش چربی شکم را آب کنیم؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *